Lokalny rozwój znów w rękach społeczności – rusza konkurs na nową strategię RLKS

09.03.2023
Zarząd Województwa Małopolskiego ogłasza konkurs na wybór strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność (RLKS) w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027 oraz programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027

Konkurs skierowany jest do stowarzyszeń będących lokalnymi grupami działania, których siedziba znajduje się na terenie województwa małopolskiego. Wnioski w konkursie będą przyjmowane od 11 kwietnia 2023 r. do 07 czerwca 2023 r.

Rola społeczności w rozwoju regionu jest nie do przecenienia. To Państwo najlepiej znacie swoje małe ojczyzny, Państwo jesteście najbliżej jej problemów ale również najlepiej wiecie gdzie drzemie jej potencjał. Gorąco zachęcam małopolskie stowarzyszenia do udziału w najnowszym konkursie na wybór strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność. To kolejny ważny moment, w którym wspólnie możemy sprawić, żeby Małopolska była miejscem jeszcze piękniejszym do życia – mówi marszałek Witold Kozłowski

Podmioty zainteresowane konkursem zapraszamy na szkolenie, które odbędzie się 24 marca 2023 r., o godz. 9:00, w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, al. Jana Pawła II 39, 31-864 Kraków.

W przerwach szkolenia uczestnicy będą mogli skorzystać z konsultacji na stoisku Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich.

Zapisy na szkolenie odbywają się poprzez wypełnienie formularza pod adresem:

Informacje dotyczące ogłoszenia o naborze oraz Regulamin konkursu na wybór strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność dostępne są na stronie internetowej: